„fAIR PLAY” Szécsi Gábor – díjjal elismert sportolók:
„fAIR PLAY” Szécsi Gábor – díj (pdf)
2007. Szalai József
Szalai József a díjra társaival szembeni magatartásával segítő hozzáállásával vívta ki. A fára került siklóernyők szakszerű leszedésének világrekordere, a saját repülései feláldozása árán is hajlandó társain segíteni.
2008. Onódy Miklós
Onódy Miklós szerbiai magyar pilótatársunk, a hazai Siklóernyős Célraszálló (Paragliding Accuracy Landing) sport elindítója és mozgatórugója. Két éve valamennyi ilyen hazai verseny szervezésében részt vesz, és ezt a területet nemzetközi szintre fejlesztette.
A Magyar Repülőszövetség Őt bízta meg a Siklóernyős Célraszálló Válogatott keret vezetésével. Mint szövetségi kapitány áldozatos és odaadó munkával, példás segítőkészséggel szervezi a válogatott felkészülését és a versenyeken való gardírozását.
Munkája nélkül nem lett volna magyar résztvevője a 2008-as első Siklóernyős Célraszálló Európa Bajnokságnak.
Túl a szövetségi kapitányi feladatokon, összetartója a magyar csapatnak, önzetlen kiszolgálója és ha kell lelki támasza is a versenyzőknek.
Emellett maga is aktív siklóernyős, sárkányrepülő és ppg pilóta, aki évek óta látja, hogy a képzés és a sport elválaszthatatlan, és hogy a siklórepülő sport képviselője is a HFFA kellene, hogy legyen.
2009. Kaszás Sándor
Kaszás Sándor 2009. szeptemberében megszervezte és világszínvonalon levezette a Siklóernyős Célra szálló Nemzeti Bajnokságot, mint világkupa futamot. A verseny eredményesen világcsúccsal és nagy nemzetközi elismeréssel zárult.
2010. Szöllösi László
Szöllösi László Monacoban az év elején két alkalommal is elsőként vetette magát vízbe, hogy a tengerbe szállt pilótákat a bajból kisegítse.
2011. Tóth Zsuzsanna
Tóth Zsuzsanna az évben több alkalommal is segített fára szállt, vagy megsérült pilóták segítésében a saját repülései elmaradása és saját testi épségének veszélyeztetése árán is.
2012. Auner Amadé
Auner Amadé az elmúlt években saját repülései háttérbe szorítása árán is nagy erőfeszítéssel szervezte a hazai egyetlen siklóernyős FAI 2-es kategóriájú versenyeket, amelynek révén a hazai siklóernyős sport fejleszthette színvonalát és a versenyzők FAI pontokat szerezhettek.
2014. Balogh György
Balogh Gyuri a Tusnádfürdői Siklóernyős Célraszálló versenyek szervezője több éve. A magyar válogatott kerettel szoros kapcsolatban állva, a magyar csapat tagjait rendszeresen támogatva segítette a magyar siklóernyősöket a felkészülésben. Lehetőséget teremtett a magyar bajnokság megrendezésére, sőt ma már rendszeresen szervezi világszínvonalon a pontszerző célraszálló versenyeket.
2015. Lobmayer Ferenc (Töki)
Nagyon sok jó tettével, pozitív hozzáállásával segíti a siklóernyőzés oktatását országunkban.
Ernyőket, beülőket adományoz folyamatosan az arra rászoruló kluboknak, ezzel növelve az oktatások színvonalát, biztonságát. Készpénzzel is támogatta egyik siklórepülő oktatási centrumunkat 2015-ben.
2016. Free Air Siklóernyős Egyesület
A kuratórium jelölése alapján a Free Air Siklóernyős Egyesület, akik egy súlyos betegség miatt amputált lábú pilóta társuknak az amputálást követő fél évvel jókívánságaik és biztatásuk mellett cselekedetükkel is visszaadták a repülés lehetőségét és élményét – a legtöbbet nyújtották, amit pilótának adni lehet. A díjra az egyesületet mégsem ez a pilóta, hanem a díj egyik alapítója javasolta és azt szövetségünk közgyűlése elfogadta.
2017-2018-as díjazottak
2017 – ASE Wingchair szakosztály – Holló Attila szakosztályvezető
2017. évi Szécsi Gábor oklevelet az ASE Wingchair szakosztálya kapta kapta.
2018 – Szabó József díjazott
A szakosztály hazánkban egyedülállóként kidolgozta a mozgássérültek siklóernyős repültetésének lehetőségét és két éve folyamatosan biztosítja mozgássérültek számára ezt az élményt.