VB hírek

2013.01.09.

Véget ért a Sárkányrepülő világbajnokság Ausztráliában, Forbes-ban.
A kis csonka, senkitől sem támogatott magyar csapat a 9. (!) helyen végzett! 3 fős csapattal a 6 versenyzőt felsorakoztatottak között! Nekünk nem volt hibalehetőségünk a 3 legjobb eredmény számított a csapatba, nekünk nem volt eldobható eredményünk. És így is! Csak 6 európai csapat került elénk!!!
Egyéniben Bertók Attila 29 ponttal maradt csak le a dobogóról, Ujhelyi Balázs a 8. (!), Szász Peti a 66. helyezett.
Maratoni versenyben 11 napon át 10 feladatban küzdöttek. A VB-t a címvédő olaszok nyerték, egyéniben az ős sárkányos osztrák Manfred Ruhmer nyert. a címvédő olasz Ploner előtt.
Aki ismeri a magyar sárkányrepülés hazai állapotát és lehetőségeit, az tudja, ez mindennél nagyobb siker, mint amit bárki is józan ésszel várhatott!